ביקור ראשון

 
מילה אישית מד"ר גוטלר מאיה – לקראת הביקור הראשון במרפאה:
אני נרגשת ומחכה לפגוש אתכם ואת ילדכם בביקורכם הראשון. מטרתי היא לבנות עמכם מערכת יחסים למשך מספר השנים הבאות בסביבה נוחה, אוהבת ודואגת, על-מנת לקדם בריאות אורלית מצוינת והרגלים נכונים ליקירכם.
 
 
אני ממליצה על ביקור ראשון במהלך השנה השנייה לחיים ולא יאוחר מגיל שנתיים. תזמון הביקור הראשון חשוב ממס' סיבות. מטרותיו הן להרגיל את הילד לסביבת המרפאה ואלינו, לאתר בעיות, נגעי עששת (חורים בשיניים) והרגלים מזיקים ולטפל בהם מוקדם ככל האפשר, והחשוב מכולם, על-מנת להעביר אליכם את כל הידע הדרוש לשמירה על בריאות השיניים (היגיינה אורלית, הרגלי אכילה ושתייה ועוד). כל זאת, כדי למנוע את הצורך בטיפול עתידי.
חשוב לי כי הביקור הראשון יהווה חוויה חיובית ומהנה כמה שיותר עבור ילדכם. ביקור ראשון, נעים ונינוח בונה אמון ועוזר לילד לפתח גישה חיובית כלפיי וכלפי מרפאת השיניים.
 
 
 
ביקור ראשון
 
 
 
 
 
בהכינכם את הילד לביקור הראשון, היו חיוביים ונלהבים. ספרו לו שמאיה הרופאה תספור את שיניו ותכיר לו את המרפאה שלה. במידה והילד שואל אתכם מה עושים בדיוק בבדיקה והאם זה יכאב? תוכלו לענות לו שאינכם רופאי שיניים, אולם מאיה היא רופאה נפלאה ונחמדה והיא תעשה כל שביכולתה שיהיה לכם נעים בטיפול ובמהלך הבדיקה. בכל מקרה, אם הילד מעלה חששות או שואל שאלה שאנכם יודעים לענות עליה, אתם מוזמנים להתקשר אלינו בכל עת
חשוב מאוד להימנע (לפעמים באופן לא מודע) מהעברת מסרים שליליים לילד. אם רופא השיניים מעורר בכם אי נעימות או פחדים, השתדלו לא להעביר רגשות אלו לידיכם. הימנעו משימוש במילים מעוררות חרדה כגון "מחט", "זריקה", "כאב" ועוד. בנוסף, כדאי להימנע מאמירות ומהבטחות העלולות באופן עקיף לעורר פחד וחרדה, כמו למשל, "תהיה גיבור", אל תפחד" או "אקנה לך מתנה גדולה".
בביקורכם הראשון אכיר לילד את המרפאה והצוות, אבדוק את מצב בריאותו הכללי ופרטים נוספים, ולבסוף אזמין אותו לכיסא הטיפולים. הבדיקה הראשונה כוללת הסתכלות יסודית על אזור החניכיים והשיניים, בדיקת התפתחות הלסתות והסגר ובמידת הצורך ביצוע צילומי רנטגן. בנוסף, הפגישה הראשונה כוללת הדרכה יסודית לגבי הרגלי אכילה ושתייה, צחצוח שיניים, התאמת משחת שיניים לגיל הילד ולרמת הסיכון שלו לעששת, הוראות לשימוש בחוט דנטלי ועוד. מומלץ להגיע עם עוד מבוגר שיוכל לשחק עם הילד בחדר ההמתנה בזמן ההדרכה (אורכה כ- 20 דקות).

פנו אלינו
עוד היום להתייעצות וקביעת תור. מחכה לראותכם, ד"ר מאיה גוטלר.