מאמרים

 

להלן ספרות מקצועית בתחומים שונים, לשימושכם ולהנאתכם.

 
 
 
שיטות בסיסיות לטיפול בילד החרד במרפאת השיניים
 
 
 
הטיפול בילד החרד הוא אומנות נלמדת, ומורכב ממספר שיטות הקשורות זו בזו. בדרך כלל משתמשים במספר שיטות בבת אחת על-מנת לטפל באופן מוצלח בילד ולפתח בו גישה חיובית לטיפול . ניתן להקביל זאת להרכבת פזל המורכב ממספר רב של חלקים המצטרפים לתמונה הסופית. אולם למטרת ההסבר, נפרק אותם לגורמים. המשך...
 
 
 
 
 
חבלות במשנן הקבוע
 
 
 
אחד המאורעות הדרמטיים יותר בהקשר הדנטלי הינו חבלה בשיניים קדמיות, במיוחד בשיניים קבועות צעירות. לכאב ולנזק הגופני מצטרפת תחושת אסון ואובדן. תוצאותיה של חבלה בשיניים יכולות להיות שונות מאוד בהתאם למהות החבלה, עוצמתה, כיוונה, גיל הנחבל וכו'. תוצאות החבלה תלויות גם בטיפול המידי שינתן.
המשך...
 
 
 
 
 
חבלות במשנן הנשיר
 
 
 
החיסרון העיקרי של חבלות במשנן הנשיר הוא העדר מידע מדעי. ברוב הפרסומים תיאור תוצאות החבלות מתבסס על דעות ואמונות במקום על נתונים. בנוסף, פרוטוקול טיפול משוער נתמך בעיקר על טיפול אמפירי ומקרים אנקדוטאליים, במקום על תוצאות מחקרים מבוקרים.
המשך...
 
 
 
 
 
התפתחות השיניים והפרעות התפתחותיות
 
 
 
לילד יש 20 שינים נשירות (שיני חלב) בכל רבע פה: שתי חותכות, ניב אחד ושתי טוחנות בעוד למבוגר יש 32 שיניים קבועות. בכל רבע פה: 2 חותכות, ניב אחד, שתי מלתעות (פרהמולרים) ו -3 טוחנות (מולרים).
המשך...

 
 
 
 
 
מה, יש תינוקות שנולדים עם שיניים?
 
 
 
שיניים הנראות מיד בלידת התינוק נקראות "שיניים נטליות" (" natal teeth") ושיניים הבוקעות בחודש הראשון לחיי התינוק נקראות "שיניים נאונטליות" ("neonatal teeth"). מועד בקיעתה של השן הנשירה ("חלבית") הראשונה חל, בממוצע, בגיל שישה חודשים.
המשך...